Oświadczenie o dostępności

Podstawowe informacje

Niniejsze strony spełniają wszystkie istotne zasady dostępności według metodyk Blind Friendly Web, WCAG 1.0 i zasad tworzenia dostępnych stron internetowych według ustawy nr 365/2000 Sb.   o SIAP (systemy informacyjne administracji publicznej) nowelizowanych ustawą nr 81/2006 Sb.  odrębne zalecenia metodyczne (PDF, 231 kB) nawiązują do rozporządzenia nr 64/2008 Sb. , o formie publikowania informacji związanych z administracją publiczną za pośrednictwem stron internetowych dla osób niepełnosprawnych (rozporządzenie o dostępności).

Treść stron internetowych

Czcionka stron internetowych jest zdefiniowana z pomocą jednostek względnych i można ją zwiększać i zmniejszać w nastawieniach przeglądarki internetowej. Chcąc zatem zmienić wielkość czcionki należy to zrobić w menu Widok → Wielkość czcionki.

Wszelka treść stron internetowych jest zorganizowana hierarchicznie. Informację o tym, gdzie w hierarchii stron internetowych właśnie znajduje się gość, można znaleźć z pomocą "okruszków chleba" (Znajdujesz się tu:).

Przejrzysty wypis wszystkich stron według struktury stron jest do dyspozycji w formie mapy stron.

Skróty klawiszowe (accesskeys)

Przeglądając te strony internetowe bez zaawansowanego formatowania, można ułatwić sobie poruszanie się po stronach następującymi skrótami klawiszowymi:

Zalecane rozszerzenia przeglądarki

Na niniejszych stronach internetowych  wybrane informacje (dokumenty) mogą być dostępne w formatach PDF, DOC, XLS lub PPT. Te specyficzne formaty umożliwiają zachowanie informacji i elementów typograficznych, które w postaci XHTML nie są dostępne.

  • do przeglądania dokumentów PDF można bezpłatnie pobrać program Acrobat Reader.
  • do przeglądania dokumentów DOC, XLS i PPT można bezpłatnie pobrać odpowiedni program.

Kontakt

W razie problemów z dostępnością treści lub z funkcjonowaniem tych stron internetowych prosimy o skontaktowanie się z webmasterem.