Miotły magnetyczne z magnesami ferrytowymi

Miotła magnetyczna (magnesy ferrytowe) - model 1

Miotła magnetyczna - model 1Miotła magnetyczna służy do zbierania zanieczyszczeń metalowych (wióry metalowe, gwoździ, pyłu ściernego,..). Po wyciągnięciu rękojeści do górnej części nastąpi demagnetyzacja części dolnej poczym metale odpadną. Ważnym czynnikiem jest szybkość oczyszczania, która prowadzi do oszczędności czasu i podwyższenia wydajności pracy.

W ten sposób również unikniemy rozdmuchania pyłu przy zamiataniu.

Możliwości korzystania

Dzięki regulowanej wysokości prowadnic pojazdu i dużym kółkom można ją z łatwością zastosować nawet na nieutwardzone powierzchnie. Z tego powodu często jest stosowana do oczyszczania na przykład parkingów, dzięki czemu będzie rozwiązany problem z uszkodzeniem ogumienia. Zastosowanie znajdzie zwłaszcza w punkach zbioru odpadu metalowego.

Zalety

  • łatwa manipulacja
  • proste czyszczenie
  • możliwość użycia na różnych typach powierzchni
  • szerokość powierzchni magnetycznej 600 mm
  • nastawna wysokość wózka
  • łatwe przechowywanie (zdejmowany uchwyt)

Animacja procesu czyszczenia

 

Miotła magnetyczna (magnesy ferrytowe) - model 2

Miotła magnetyczna - model 2Ten model miotły magnetycznej jest przeznaczony do gromadzenia zanieczyszczeń magnetycznych w warsztatach pracy (wióry metalowe, gwoździe, pył ścierny&). Zaletą miotły są kółka umieszczone w tylniej części, dzięki czemu manipulacja jest bardzo uproszczona umożliwiająca dostęp miotły bezpośrednio do maszyny lub ściany i oczyszczanie jest bardziej skuteczne. Model ten jest pod względem funkcyjnym identyczny z modelem 1. Pojazd ma możliwość regulowania wysokości.

Zalety

  • możliwość używania w trudnodostępnych miejscach
  • szerokość powierzchni magnetycznej 560 mm

Sprzedaż online

W naszym e-shopie można wybrać z bogatej oferty

Kupić miotły magnetyczne w e-shopie

Próby zbierania różnego materiału metalowego

MM 2/400
50018
Odległość od powierzchni
10 mm 25 mm - maksymalna wysokość
Podnoszony przedmiot Skuteczność zbierania
spinacz biurowy (0,3 g) 100 % 100 %
wkręt stalowy (1,4 g) 100 % 100 %
wkręt 4x60 (2,8 g) 100 % 100 %
wkręt 5x80 (6 g) 100 % 100 %
podkładka 5 (0,3 g) 100 % 100 %
podkładka 8 (1,5 g) 100 % 100 %
podkładka 10 (2,9 g) 100 % 100 %
nakrętka M5 (1,1 g) 100 % 100 %
nakrętka M8 (4,6 g) 100 % 100 %
nakrętka M10 (10 g) 100 % 100 %
śruba M6x10 (4 g) 100 % 100 %
śruba M8x20 (11,8 g) 100 % 100 %
śruba M10x55 (37,4 g) 100 % 100 %

 

Sprzedajemy też inne miotły magnetyczne

Miotła magnetyczna z magnesami neodymowymi

Miotły magnetyczne z magnesami neodymowymi

Miotły magnetyczne umożliwiają zbieranie metalowych zanieczyszczeń z podłóg (wiórów, gwoździ, pyłu po szlifowaniu) w warsztatach, halach fabrycznych lub na parkingach. Dzięki nastawnej wysokości jazdy miotła magnetyczna może być używana również na nieutwardzonej nawierzchni. Model z magnesami neodymowymi charakteryzuje wysoka skuteczność sprzątania.

Miotła magnetyczna o szerokości 1000 mm

Miotły magnetyczne o szerokości 1000 mm

Miotły magnetyczne o szerokości 1000 mm znajdą zastosowanie przede wszystkim do sprzątania większych powierzchni. Używając tej miotły zaoszczędzą Państwo czas spędzony na sprzątaniu i zapobiegną wznoszeniu pyłu podczas zamiatania. Miotła jest też wyposażona w pomocniczy stojak, który ułatwia manipulację podczas czyszczenia.

Miotła magnetyczna do wózków widłowych

Miotła magnetyczna do wózków widłowych

Miotła magnetyczna do wózków widłowych można łatwo umieścić na widłach wózka widłowego. Jest przeznaczona przede wszystkim do zbierania metalowych zanieczyszczeń na dużych powierzchniach. Miotłą dobrze się manipuluje i w prosty sposób się czyści.

Miotła magnetyczna na hak holowniczy samochodu

Miotły magnetyczne na hak holowniczy samochodu

Miotła magnetyczna służy do zbierania zanieczyszczeń magnetycznych – wyraźne zmniejszenie ryzyka przebicia ogumienia. W bardzo prosty sposób mocuje się ją na haku holowniczym samochodu. Metale są automatycznie wychwytywane podczas jazdy.

Miotła magnetyczna do wózków czyszczących

Miotły magnetyczne do wózków czyszczących

Miotła magnetyczna do wózków czyszczących zazwyczaj umieszczana jest na przedniej lub tylnej części wózka. Przeznaczona jest głównie do zbierania zanieczyszczeń metalowych z dużych powierzchni. Manipulacja i czyszczenie miotły jest bardzo proste.

Miotła magnetyczna do wielkich powierzchni i na powierzchnie lotnisk

Miotły magnetyczne do wielkich powierzchni i na powierzchnie lotnisk

Miotła magnetyczna służy do zbierania metalowych zanieczyszczeń (wiórów, gwoździ, szczecin z metalowych szczotek) z powierzchni lotnisk. Miotłę można łatwo podłączyć za pojazd wyposażony w urządzenie sprzęgające. Używając miotły magnetycznej wyraźnie ogranicza się występowanie metalowych przedmiotów na pasach lotniskowych.