Separatory magnetyczne do suchych mieszanin – automatyczne czyszczenie

Separator magnetyczny dwustronny do do suchych mieszanin (MSV PO)

Separator magnetyczny dwustronny do suchych mieszanek Separator magnetyczny z automatycznym czyszczeniem służy do separacji zanieczyszczeń metalowych z suchych mieszanek. Standardowo oferujemy urządzenia o wymiarach wejściowych 250x250, 400x400 i 500x500 i o wydajności do 150 t/h.


Czyszczenie separatora magnetycznego

Separator magnetyczny dwustronny do suchych mieszanek - czyszczenie automatyczneAutomatyczne czyszczenie polega na tym, że materiał przesypuje się centralną częścią separatora magnetycznego, a magnetyczne pręty przenoszą zanieczyszczenia do lewego lub prawego leja zsypowego (patrz animacja poniżej). Dzięki temu systemowi nie musi dochodzić do przerwania strumienia materiału.

Animacja automatycznego procesu czyszczenia

Princip čištění

Więcej informacji

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. Nasi doradcy techniczni postarają się niezwłocznie odpowiedzieć na Państwa pytania.

Skontaktuj się z nami

 

Separator magnetyczny jednostronny do suchych mieszanek (MSV PO J)

Separator magnetyczny do suchych mieszanek - czyszczenie automatyczne - jednostronnyJak wszystkie nasze modele separator ten wyposażony jest w bardzo silne magnesy neodymowe. Separator jednostronny, dzięki unikalnemu czyszczeniu rusztu magnetycznego, umożliwia oczyszczanie materiału o granulacji większej niż 5 mm, dla których nie nadaje się separator dwustronny. Dużym atutem jest również mniejsze zapotrzebowanie na przestrzeń.

Czyszczenie separatora magnetycznego

Separator magnetyczny do suchych mieszanek - czyszczenie automatyczne - jednostronnyAutomatyczne czyszczenie separatora polega na przesiewaniu materiału przez ruszt magnetyczny w bocznej części separatora i w zaprogramowanych okresach czasowych wyprowadzenie zanieczyszczeń ferromagnetycznych poza strumień materiału. Przesunięcie nierdzewnych obudów rusztów spowoduje rozmagnesowanie i odrzucenie metalu.

 

 

Animacja automatycznego procesu czyszczenia

Animacja automatycznego procesu czyszczenia

 

 

 

 

 

 

 

Jednostronny separator magnetyczny do mieszanek suchych - trzypiętrowy

Więcej informacji

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. Nasi doradcy techniczni postarają się niezwłocznie odpowiedzieć na Państwa pytania.

Skontaktuj się z nami

 

Jednostronny separator magnetyczny do mieszanek suchych - trzypiętrowy (MSV PO J 1/3)

Trzy-poziomowy separator magnetyczny został zaprojektowany dla osiągnięcia jak największej skuteczności. Pozwala na wyłapywanie ze strumienia zanieczyszczeń metalowych powyżej 5 mm. Zasilanie zamontowane jest z jednej strony.

Czyszczenie separatora magnetycznego

Cykl czyszczenia przebiega automatycznie, więc nie ma konieczności przerywania przepływu materiału. Odseparowany materiał wysypuje się otworem w części bocznej separatora a metale są wychwytywane na rurach ze stali nierdzewnej wyposażonych w magnesy. W trakcie cyklu czyszczenia każde piętro rur po kolei przesuwa się na bok, gdzie następuje ich rozmagnesowanie a wychwycone metale odpadają do zsypu. Pozostałedwa piętra rur nadal znajdują się w przestrzeni, w której przesypywany jest separowany materiał. W trakcie czyszczenia separatora materiał stale przesypuje się przez dwa piętra rur magnetycznych.

Zalety trzypiętrowego separatora

 • Czyszczenie bez konieczności przerywania przepływu materiału
 • Trzy piętra prętów magnetycznych – wyjątkowo wysoka sprawność separacji magnetycznej
 • Separacja przebiega zawsze, co najmniej przez dwa piętra rusztów
 • Indukcja magnetyczna do 14.500 Gs
 • Separacja zanieczyszczeń metalowych ponad 5 mm
 • Wychwytywane cząstki metali już od 1 μ
 • Całkowicie automatyczne czyszczenie – bezobsługowe (oszczędność siły roboczej)
 • Sterowanie PLC przez automat SIEMENS – możliwość zdalnej kontroli przez internet
 • Sterowanie za pośrednictwem ekranu dotykowego
 • Możliwość instalacji w atmosferze wybuchowej
 • Możliwość połączenia z systemem sterowania wydziału
 • Mniejsze wymagania przestrzenne

Animacja czyszczenia separatora trzypiętrowego

Oba rodzaje separatorów magnetycznych są sterowane za pośrednictwem elementów pneumatycznych FESTO i proces separacji nadzoruje system elektroniczny SIEMENS. Separator może być podłączony do centralnego systemu sterowania zakładu.

 

Więcej informacji

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza. Nasi doradcy techniczni postarają się niezwłocznie odpowiedzieć na Państwa pytania.

Skontaktuj się z nami

Sprzedajemy też inne separatory magnetyczne mieszanek suchych

Płytowe separatory magnetyczne
Separator magnetyczny płytowySeparator płytowy służy do separowania zanieczyszczeń z łatwo przenikalnych mieszanek o gorszej sypkości i większej ziarnistości materiału, który już nie przechodziłby płynnie przez ruszty magnetyczne.

Płyty magnetyczne
Magnetická deska nad pásový dopravníkPłyta magnetyczna służy do separowania małych ilości magnetycznych zanieczyszczeń z łatwo przenikalnych mieszanin transportowanych na taśmociągu.

Separatory nad przenośnikiem taśmowym
Magnes nad przenośnikSeparator magnetyczny służy do separowania zwłaszcza większych magnetycznych zanieczyszczeń z łatwo przenikalnych mieszanin transportowanych na taśmociągu. Z czyszczeniem ręcznym i automatycznym.

Bębny magnetyczne
Bęben magnetycznyBęben magnetyczny służy do separowania magnetycznych zanieczyszczeń metalowych z sypkich materiałów (metale kolorowe, granulat z tworzywa, mieszanki odpadowe, węgiel).

Walec magnetyczne
Walec magnetycznyWalec magnetyczny służy do separowania magnetycznych cząstek metalowych z sypkich materiałów. Walec magnetyczny zastępuje bęben końcowy przenośnika.

Pręty magnetyczne
Pręty magnetycznyDzięki bardzo cienkiej ściance rury osłaniającej siła magnetyczna na powierzchni rury magnetycznej wynosi 6 000 i 7 000 Gs!

Magnesy do leja wsypowego wtryskarki
Magnes do leja wsypowego wtryskarkiMagnes do leja wsypowego wtryskarki znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle tworzyw sztucznych, gdzie jest stosowany regranulat lub mielony materiał.