Separatory magnetyczne

Separatory substancji płynnych z czyszczeniem ręcznym

Separator magnetyczny do ciekłych mieszanin - ręczne czyszczenieSeparator magnetyczny służy do wychwytywania metalowych magnetycznych zanieczyszczeń w strumieniu płynnych substancji. Posiada bardzo silne magnesy stałe i zapobiega ponownemu uniesieniu zanieczyszczeń magnetycznych strumieniem cieczy. Podczas czyszczenia nie trzeba wyjmować rdzeni magnetycznych z nierdzewnych tulei  i dzięki temu nie dochodzi  do ich zanieczyszczenia lub uszkodzenia.

Separatory substancji płynnych z czyszczeniem automatycznym

\Separator magnetyczny do ciekłych mieszanin - automatyczne czyszczenieSeparator magnetyczny służy do wychwytywania metalowych magnetycznych zanieczyszczeń w strumieniu płynnych substancji. Posiada bardzo silne magnesy stałe i zapobiega ponownemu uniesieniu zanieczyszczeń magnetycznych strumieniem cieczy. Proces czyszczenia jest w pełni automatyczny i odpada konieczność obsługi. Najwyższa dostępna jakość separacji!

Separatory mieszanek suchych z czyszczeniem ręcznym

Separator magnetyczny do suchych mieszanin - ręczne czyszczenie

Separator magnetyczny służy do wychwytywania metalowych magnetycznych zanieczyszczeń z suchych materiałów o dobrej sypkości. Posiada silne magnesy stałe na bazie rzadkich pierwiastków, które osiągają kilkakrotnie wyższą indukcję magnetyczną (siłę magnetyczną) niż magnesy ferrytowe. Podstawową częścią separatora magnetycznego są magnetyczne wysuwane ruszty. Uzyskujemy indukcję magnetyczną do 14.000 Gs!

Separatory mieszanek suchych z czyszczeniem automatycznym

Separator magnetyczny do suchych mieszanin - automatyczne czyszczenie

Separator magnetyczny służy do wychwytywania metalowych magnetycznych zanieczyszczeń z suchych materiałów o dobrej sypkości. Proces czyszczenia jest w pełni automatyczny i odpada konieczność obsługi. Najwyższa możliwa jakość separacji!

Separatory magnetyczne rotacyjne

Separator magnetyczny rotacyjny

Separator rotacyjny przeznaczony jest do separacji (wychwytywania) zanieczyszczeń z gorzej przenikalnych mieszanin o gorszych właściwościach nasypowych składających się z materiału większego ziarna.  Element z rurami magnetycznymi osadzony jest na wale napędzanym silnikiem elektrycznym. Podczas separacji rury magnetyczne obracają się regularnie. W zależności od typu i ilości separowanego materiału prędkość obrotową można zmieniać.

Płytowe separatory magnetyczne

Separator magnetyczny płytowy

Separator płytowy jest przeznaczony do separowania zanieczyszczeń z łatwo przenikalnych mieszanek o gorszej sypkości i większej ziarnistości materiału, który już nie przechodziłby płynnie przez ruszty magnetyczne. Zazwyczaj posiadają magnesy ferrytowe. Zaletą jest nastawny daszek rozgarniający, który równomiernie kieruje strumień materiału wprost na płyty magnetyczne. Dostępne również w wersji automatycznej!

Magnetyczne pręty testujące

Pręt magnetyczny testujący

Magnetyczny pręt do testowania służy do sprawdzania, czy materiał zawiera metalowe magnetyczne zanieczyszczenia. Posiada bardzo silne magnesy neodymowe NdFeB. Zanieczyszczenia usuwa się pociągając za rękojeść z tworzywa - zanieczyszczenia magnetyczne odpadną.

Płyty magnetyczne nad przenośnik

Magnetická deska nad pásový dopravník

Płyta magnetyczna nad przenośnik służy do separowania małych ilości metalowych magnetycznych zanieczyszczeń z łatwo przenikalnych mieszanin transportowanych na taśmociągu. Dla zachowania pełnej sprawności płytę trzeba czyścić codziennie.

Separatory magnetyczne metali nad przenośnikiem taśmowym

Magnes nad przenośnik

Separator magnetyczny metali służy do separowania zwłaszcza większych metalowych magnetycznych zanieczyszczeń z łatwo przenikalnych mieszanin transportowanych na taśmociągu. Produkujemy w wersji z czyszczeniem ręcznym i automatycznym.

Bębny magnetyczne

Bęben magnetyczny

Bęben magnetyczny jest przeznaczony do separowania magnetycznych zanieczyszczeń metalowych z sypkich materiałów (metale kolorowe, granulat z tworzywa, mieszanki odpadowe, węgiel). Zaletą bębna magnetycznego jest to, że nie jest częścią przenośnika taśmowego, dlatego jego użycie jest bardziej uniwersalne.

Bębny magnetyczne wynoszące

Magnetyczne bębny wynoszące

Magnetyczny bęben wynoszący jest przeznaczony do separowania metalowych zanieczyszczeń magnetycznych z sypkich, lepkich materiałów transportowanych na przenośniku. Zaletą magnetycznego bębna wynoszącego jest dwukrotne napowietrzenie separowanego materiału.

Walce magnetyczne

Walec magnetyczny

Walec magnetyczny jest przeznaczony do separowania magnetycznych cząstek metalowych z sypkich materiałów. Walec magnetyczny zastępuje bęben końcowy przenośnika. Jego użycie jest wskazane też tam, gdzie trzeba chronić następne urządzenie przed uszkodzeniem metalem.

Pręty magnetyczne

Pręty magnetycznyPręty magnetyczne posiadają bardzo silne magnesy NdFeB. Dzięki bardzo cienkiej ściance rury osłaniającej siła magnetyczna na powierzchni rury magnetycznej wynosi 6 300 i 8 900 Gs! Za pomocy tych prętów magnetycznych można samodzielnie skonstruować dowolny rusztowy separator magnetyczny.

Magnesy do leja wsypowego wtryskarki

Magnes do leja wsypowego wtryskarki

Magnes do leja wsypowego wtryskarki znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle tworzyw sztucznych, gdzie jest stosowany regranulat lub mielony materiał. Magnes jest w stanie wychwytywać nawet bardzo drobne pyłowe cząstki metalu. Łatwe czyszczenie!

Separatory magnetyczne metali nieżelaznych

Magnetyczny separator metali niemagnetycznych

Ten separator należy do nowej generacji separatorów magnetycznych. Umożliwia separowanie również metali niemagnetycznych od metali magnetycznych i pozostałych niemetalowych cząstek

Linie separacyjne

Linie separujące

Zajmujemy się projektowaniem, konstruowaniem i budową linii separacyjnych. Według potrzeb klienta zaprojektujemy na miarę linię separacyjną tak, aby spełniała wszystkie wymagania.